Jak prawidłowo zmierzyć bramę segmentową ?

Jak prawidłowo zmierzyć bramę segmentową ?

2020-04-02

Codziennie otrzymujemy kilkanaście zapytań dot. bram garażowych. 

W niektórych przypadkach pytacie nas jak dobrze pomierzyć otwor i na co zwrócić uwagę abyśmy mogli przedstawić wstępną wycenę.

Jakie są najważniejsze informacje niezbędne do prawidłowej wyceny bramy segmentowej?

Podstawowymi wymiarami, jakie są potrzebne do wyceny bramy są oczywiście szerokość i wysokość otworu oraz wymiar nadproża. Dodatkowymi informacja  są odległości boczne do montażu prowadnic oraz głębokość garażu. Wszystkie potrzebne wymiary zostały oznaczone na rysunku.

Wymiar 1 to szerokość otworu. W tym przypadku zawsze mierzymy środek od muru wewnętrznego. 

Wymiar 2 to wysokość otworu. Pomiar powinien być wykonany od posadzki do początku nadproża. Jeżeli nie ma jeszcez wykonanej wylewki ostatecznej lub np. płytek musimy taką kwestię wziąć pod uwagę. Warto każdą sprawę dokładnie omówić podając wymiary.

Wymiar 3 i 4 dotyczy przestrzeni bocznych które są niezbędne do montażu prowadnic - minimum 120mm. Co w przypadku gdy nie mamy miejsca z prawej bądź lewej strony? Możemy zaproponować kilka rozwiązań.

Wymiar 5 - nadproże. Bardzo istotna kwestia która decyduje o tym jaki model prowadnic będzie można zastosować w bramie. Wymiar powinien być mierzony w najniższym miejscu - cała dostępna przedstrzeń nad otworem.

Wymiar 6 dotyczy głębokości garażu. Oczywistą rzeczą jest, że brama otwiera się (chowa) do środka garażu. Podając głębokość prosimy również aby zwrócić uwagę czy po drodze nie ma przeszkód na drodze bramy np. lamp oświetleniowych, spadku poziomu sufitu, poprzeczek, rur itd...

W przypadku jakiekolwiek wątpliwości prosimy do nas dzwonić aby takie sprawy omówić telefonicznie.

W skomplikowanych sprawach możecie Państwo również przesłać do nas zdjęcie garażu (robione od wewnątrz) abyśmy mogli wykluczyć ewentualne przeszkody w montażu bramy.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.


Jesteś włascicielem tej firmy? Edytuj dane firmy

WTYCZKA TUWI KONTAKT
wtyczka tuwi kontakt - wiadomość